Kryštůfek pomohl dětem při nešťastném zřícení terasy

S dětmi z tábora nedaleko Písku se zřítila terasa při návštěvě hotelu Pila u Sedlic. Celkem tam bylo 38 dětí, z nich některé byly i hůře poraněné. Na místo dorazilo šest posádek ZZS z JČK.

Do akce vstoupil i Kryštůfek záchranář, kterého měli k dispozici ve třech vozech RZ a předali ho těm nejvážněji zraněným. Ostatní děti, které Kryštůfky na místě samém nedostaly, si ovšem našeho malého záchranáře všimly a snad i zamilovaly. Poté, co se děti vrátily do tábora a k dispozici byli organizátoři tábora a rodiče, ale také psychosociální pracovníci záchranné služby, přispěchali na pomoc další Kryštůfci. Nakonec si všechny děti z tábora odvezly nejen smutný zážitek, ale také nového kamaráda, který jim snad trochu pomohl překonat jejich trauma.

V našem nadačním fondu jsme moc rádi, že Kryštůfek pomohl. Při příští distribuci přidáme Jihočeským záchranářům jednu krabici s Kryštůfky navíc. Dětem se daří dobře, jsou bez trvalých následků, a přejeme jim rychlou rekonvalescenci, pokud si to jejich stav ještě vyžaduje. Organizátoři tábora nám děkovali za rozdané Kryštůfky, což nás potěšilo, ale hlavní dík patří záchranářům z Jižních Čech.