Ze ZZS Kraje Vysočina nám do e-mailu poslali několik Kryštůfkových příběhů s dobrým koncem:

  1. Ošetřovali jsme Honzíka s vysokou teplotou a křečemi, Honzík byl moc šikovný a za statečnost od nás dostal Kryštůfka, kterého s nadšením přijal.
  2. Čtyřletý Šimon byl vyšetřen v našem sanitním voze pro suspekci ze zasažení zplodinami hoření při požáru rodinného domku. Chlapec byl naštěstí v pořádku, a protože byl velmi hodný, komunikativní a spolupracoval, dostal od nás Kryštůfka, ze kterého měl skutečně velkou radost.
  3. Dvouleté dítě s laryngitidou neustále pláče, zdravotní stav se zhoršuje. Nespolupracuje, netoleruje nebulizaci s adrenalinem. Na Kryštůfka reaguje velmi kladně, postupně se zklidňuje a přestává plakat.
  4. Na transport sanitkou byla malá holčička se zdravotními obtížemi vybavena plyšovým delfínkem. Ten po nuceném požití černého uhlí a následném vydatném zvracení změnil svoji barvu na „kosatkovou“, čímž ztratil pro holčičku notně na přitažlivosti. Proto jsme lehce zvedli náladu vydáním Kryštůfka z našich zásob, což holčička kvitovala s velkým nadšením.
  5. Plačící holčička po křečích (3 roky) vůbec nespolupracovala. Bála se jít do sanitky. Po příslibu překvapení se zklidněna a byla zvědavá. Předali jsme Kryštůfka, který svoji úlohu během transportu odvedl na výbornou.

Děkujeme a jsme nesmírně rádi, že Kryštůfek pomáhá konkrétním dětem!


Chcete pomoci i Vy? Stačí si jen vybrat jednu z možností.

Za jakoukoliv pomoc předem děkujeme!