7 krátkých příběhů od ZZS kraje Vysočina

Příběhy a situace, kde Kryštůfek pomohl, jsou od zdravotnických záchranářů kraje Vysočina:

  1. Kryštůfka jsme věnovali dvouletému dítěti bez zranění, které cestovalo s matkou zraněnou při dopravní nehodě. Chlapeček byl plačtivý, po vydání Kryštůfka se zklidnil, aby bylo možné vyšetřit matku.
  2. Rok stará Emmička spadla, zlomila si ruku a byla vyděšená z události, která se jí stala. Kryštůfek se jí moc líbil, zklidnila se a zdravou rukou ho tiskla k sobě.
  3. Kryštůfek dnes doprovodil dvouletého chlapce s dýchacími potížemi do nemocnice a zpříjemnil mu tak dlouhou cestu, které se bál.
  4. Adélka odpoledne spadla z koně a nyní jí Kryštůfek dělá společnost na cestě do nemocnice. Adélka je velmi statečná holčička a vše zvládá velmi dobře.
  5. Čtyřletý chlapeček se opařil gulášem na nožičkách. Naštěstí rodina ihned začala nožky chladit ve sprše, takže bez velkého poranění. Za statečnost dostal chlapeček Kryštůfka.
  6. Byli jsme vysláni k sedmileté dívence, která spadla ze skákacího hradu. Děvčátko si při pádu zlomilo paži, ale bylo ohromně statečné. Za Kryštůfka poděkovalo, líbil se jí a nechala jej hlídat tatínkovi.
  7. Tříleté dítko po úrazu hlavičky plakalo, bránilo se ošetření, proto jsme mu dali Kryštůfka záchranáře, aby mu pomohl situaci ulehčit. Zprvu byla reakce odmítavá, ale po chvíli začal nového kamaráda očkama zkoumat a nám to ulehčilo ošetření.
Pozn.: foto je z archivu NFK.
 

 

My děkujeme za krásné příběhy s Kryštůfkem. Pokud chcete pomoci i Vy, máte několik možností, stačí si jen vybrat bezpečný způsob, jak přispět.

Nadační fond Kryštůfek prohlašuje, že veškeré příspěvky v rámci projektu pomoci dětem jsou a budou využity výhradně na nákup plyšových Kryštůfků. Provoz a režijní náklady NFK jsou zajištěny výlučně ze zdrojů zakladatele, společnosti KAPITOL, a.s.