Pomohli jsme se sbírkou pro tři vnoučata

Zdravotnická záchranná služba Moravskoslezského kraje se obrátila na Nadační fond Kryštůfek se žádostí o pomoc při organizaci sbírky pro jejich zaměstnance. Řidič ZZS se dostal do velmi těžké životní situace poté, co mu zemřela dcera ve věku 38 let, která sama vychovávala své nezletilé děti. Záchranář sám přitom dlouhodobě vyživuje manželku, která ze zdravotních důvodů nepracuje. Nyní se začal navíc starat o tři osiřelá vnoučata, aby nemusela být umístěna do dětského domova nebo péče mimo vlastní rodinu.

Možnosti zaměstnavatele, jak v takovém případě pomoci, jsou však velmi omezené. Samozřejmě byla ihned poskytnuta sociální výpomoc z FKSP, ale tato částka nemohla pomoci situaci výrazněji vyřešit.

Ve spolupráci s Asociací ZZS ČR jsme uspořádali sbírku pro pracovníka záchranných služeb v nouzi a zapojilo se více než dvě stovky lidí. Vybraná částka alespoň trochu přispěje k zajištění potřeb souvisejících s péčí o zmíněné tři děti.

Ředitel ZZS MSK Roman Gřegoř uvedl: „Velmi si vážím práce Nadačního fondu Kryštůfek a jeho aktivit na podporu dětí. Zareagoval ochotně na naši žádost o spolupráci a výsledek sbírky je pro mne opravdu příjemným překvapením. Rád tlumočím veliké díky našeho kolegy všem dárcům a připojuji se k němu. Těší mne, že nejsme lhostejní k trápení lidí kolem nás a dovedeme podat pomocnou ruku, je-li to zapotřebí. Moje poděkování patří také AZZS za umožnění sbírky.“

Zdroj foto: z archivu NFK