Na táboře nedaleko Šluknova měly děti skvělou náladu a skvěle se bavily. Chvíle pohody pro Vítka skončily v momentě, kdy byl v době osobního volna s ostatními u improvizované lanové houpačky. Stačilo malé zaváhání, sklouznutí při seskoku a výsledkem bylo pohmožděné pravé zápěstí.

Vedení rozhodlo zavolat 155 a příjezd záchranky z Rumburku/Velký Šenov (ZZS Ústí nad Labem) na sebe nenechal dlouho čekat. Současně ale rostla Vítkova nervozita. Profesionální a velice milá posádka záchranky si velmi rychle poradila s úrazem a obavy pomáhal rozptýlit nový plyšový kamarád Kryštůfek, který se stal vedle táty Vítkovou důležitou oporou.

Pomohl mu zkrátit dlouhou cestu do nemocnice v Děčíně, zvládnout rentgen a ošetření na chirurgické ambulanci, ale hlavně byl jeho jediným průvodcem během nutné večerní hospitalizace na dětském lůžkovém odd. nemocnice, i při nočním operačním zákroku. Kryštůfek získal doma výsostné postavení mezi všemi ostatními plyšáky, dochází s Vítkem na kontroly a bedlivě dohlíží na jeho postupnou rekonvalescenci.

Jsme rádi, že Kryštůfek pomohl a posíláme velké poděkování rodičům = štědrým dárcům Nadačního fondu Kryštůfek!


Pokud chcete pomoci i Vy, máte několik možností, stačí si jen vybrat z řady možností.

Za jakoukoliv pomoc předem děkujeme!

Rolovat nahoru