Kryštůfek asistoval u pohmožděné ruky

Na skautském táboře nedaleko Šluknova měly děti skvělou náladu a dobře se bavily. Chvíle pohody pro Vítka skončily v momentě, kdy byl v době osobního volna s ostatními u improvizované lanové houpačky. Stačilo malé zaváhání, sklouznutí při seskoku a výsledkem bylo pohmožděné pravé zápěstí. Sám Vítek situaci popsal slovy:

„Za stany vedle jídelny byla provazová houpačka, která se nám moc líbila. Houpali jsme se a seskakovali z ní, každý se snažil skočit co nejdál. Když na mě zase jednou přišla řada, pořádně jsem se zhoupl, seskočil … a pak si už pamatuji jen na hroznou bolest ruky. Ostatní kluci přivolali dospělé, všichni se kolem mě začali sbíhat. Když se na mojí ruku podívali, rozhodli se zavolat záchranku. Mezitím kluci, kteří jsou stejně jako já skauti, přinášeli věci, aby mi ruku znehybnili, obvázali a dali do šátku. Aby nemusela jet záchranka až přímo na tábořiště, táta mě odvezl autem k silnici, kam po krátké chvíli přijela blikající sanitka.“

Příjezd záchranky z Rumburku/Velký Šenov (ZZS Ústí nad Labem) na sebe nenechal dlouho čekat. Současně ale rostla Vítkova nervozita. Profesionální a velice milá posádka záchranky si velmi rychle poradila s úrazem a obavy pomáhal rozptýlit nový plyšový kamarád Kryštůfek, který se stal Vítkovou důležitou oporou. Pomohl mu zkrátit dlouhou cestu do nemocnice v Děčíně, zvládnout rentgen a ošetření na chirurgické ambulanci, ale hlavně byl jeho jediným průvodcem během nutné večerní hospitalizace na dětském lůžkovém odd. nemocnice, i při nočním operačním zákroku.

„Ráno, když jsem se probouzel, seděl Kryštůfek vedle táty a oba se na mě smáli … Kryštůfek se se mnou vrátil na tábor, přes den mi seděl na zasádrované ruce a v noci spal u mne na obrovské posteli vyrobené z dek a spacáku uprostřed velkého stanu. Všichni ho chtěli vidět, možná mi ho i trochu záviděli. Po návratu domů mě doprovázel na převazy a doteď se mnou pořád spí v mé posteli,“ dodává sám Vítek z Plzně.

Jsme rádi, že Kryštůfek pomohl a posíláme velké poděkování rodičům = štědrým dárcům Nadačního fondu Kryštůfek!


Pokud chcete pomoci i Vy, máte několik možností, stačí si jen vybrat z řady možností.

Za jakoukoliv pomoc předem děkujeme!