Kryštůfek se spolu se záchranáři Moravskoslezského kraje v sobotu a neděli (18. – 19. září) účastnil akce Dny NATO 2021. Akce tradičně proběhla v areálu letiště Mošnov u Ostravy.

V rámci statických ukázek představily dvě desítky záchranářů svou práci a vybavení veřejnosti, a to i s praktickými ukázkami. Novinkou byla přítomnost zástupců letecké záchranné služby se součástmi jejich vybavení a k vidění bylo letos i Mobilní simulační centrum – sanitní vozidlo, které záchranářům slouží pro výuku a nácviky odborných činností.

Velikým lákadlem nejen pro děti, ale i dospělé návštěvníky, se stala soutěž v poskytování nepřímé srdeční masáže, které se hojně účastnili malí i velcí. Vždy pětice soutěžících měřila svou dovednost pod kontrolou záchranářů, a to za elektronického hodnocení kvality jejich masáže. Edukace veřejnosti tak probíhala zábavnou formou a přiměla k zapojení stovek návštěvníků.

Pro děti byl připraven zábavně-edukační program a po splnění několika úkolů byly odměněny drobnými dárky nadačního fondu a záchranné služby.

Kryštůfek děkuje všem kolegům z centrály poradenské společnosti KAPITOL, kteří se akce zúčastnili, za pomoc!


Tip: V případě zájmu si můžete přečíst kompletní tiskovou zprávu ZZS MSK.