Nadační fond Kryštůfek

Pomáháme zraněným nebo nemocným dětem, které se ocitnou v péči zdravotnických záchranářů po dobu transportu do nemocnice. 

Pomáháme zdravotnickým záchranářům, kteří se sami ocitnou v tíživé životní situaci. 

Přispěli jste na námi vyhlášenou veřejnou sbírku pro podporu zdravotnického záchranáře?
Vyplňte prosím formulář  na odkaze POTVRZENÍ DARU s vašimi údaji a  my vám vystavíme potvrzení daru po ukončení této sbírky, který obdržíte na váš email.
Přehrát video

11 let

fungování

O nadačním fondu

Kryštůfek zachranář

Projekt Kryštůfek záchranář je hlavním charitativním projektem  Nadačního fondu Kryštůfek.

Cílem projektu je nákup plyšové hračky Kryštůfka v podobě záchranáře pro zraněné a vážně nemocné děti, které se ocitnou v péči zdravotnických záchranářů na palubě sanitního vozu či vrtulníků.

Kryštůfek pomáhá snižovat úzkost a obavy dětí bez doprovodu rodičů a tím ulehčuje práci zdravotnickým záchranářům, doktorům i personálu nemocnic. Kryštůfek je psychologická pomůcka pro práci zdravotnického záchranáře, prostřednictvím Kryštůfka snadněji naváže komunikaci s ošetřovaným dítětem. Zraněné dítě na plyšovém maňáskovi může ukázat, kde má bolesti. Kryštůfek doprovází děti během léčení až do domácí péče a často se stává nejbližším kamarádem. 

Komu už nadace pomohla

Kryštůfkovy příběhy

Naše projekty

Komu pomáháme

Pomoc dětem

Pomáháme dětem, které se ocitnou v tíživé životní situaci, vážně zraněné nebo vážně nemocné. Kryštůfek je psychologická pomůcka pro navázání komunikace mezi ošetřovaným dítětem a zdravotnickým záchranářem. Pomáhejte společně s námi a přispějte na výrobu Kryštůfků, aby se dostal na každé zraněné dítě. 

Pomoc zdravotnickým záchranářům

Také zdravotnický záchranář se může ocitnou v tíživé životní situaci, příjde o práci z důvodu zranění při výkonu své práce nebo jeho nebližší rodina může mít závažné onemocnění a on musí opustit náhle své pracovní poslání a pečovat o své nejbližší. Bohužel se stává také, že z důvodu pracovního výkonu přijde o život a jeho rodina se ocitne bez finančních prostředků. Společně s AZZS realizujeme právě v těchto případech veřejné sbírky. Pomáhejte společně s námi. 

30 +

Firemních partnerů

300 +

Šťastných dětí

300k +

Vybraných peněz

500 +

Zapojených dárců

28

Firemních partnerů

50 000 +

Šťastných dětí

12

Let nadace

2500 +

Individuálních dárců

Kdo za námi stojí

Naši dárci